Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Dětský domov > Fotogalerie a akce dětského domova > ROK 2024 > Akce "Vyčistíme les"

Akce "Vyčistíme les"

Byt VČ 5

V prvním říjnovém týdnu jsme se vypravili vyzbrojeni ochrannými pomůckami a sadou pytlů na odpad do akce, která nás oslovila, protože rádi chodíme do přírody, povídáme si o ní a rádi pro ni taky něco uděláme. Děti byly natěšené a začaly sbírat hned před naším domem, odkud jsme pokračovali do parku pod nemocnicí a dále do oblasti bývalé krásné přírodní rezervace Bufo. Většina všeho co jsme našli, byly jen odpadky typu obalů od všelijakých dobrot a pochutin, nicméně jsme narazili také na unikátní věci, jako byl výplet z kola, část šicího stroje, stavební odpad, no prostě jsme se divili, jak se tohle vůbec v přírodě může objevit. Každopádně jsme byli velmi úspěšní a dokonce bychom to co nejdříve zase zopakovali, protože se nám zdaleka nepodařilo vyčistit vše, co jsme cestou potkali. Dětem patří veliká pochvala za nesmírné nasazení a aktivitu. Nás hřeje pocit, že se podařilo děti získat pro takovou skvělou věc. Čokoládová odměna byla opravdu na místě.

Ivana Wanderová

Rodinné skupiny P1, P3 a Ostrov

O víkendu 23. 09. – 24. 09. 2023 se děti z rodinných skupin P1, P3 a Ostrov zapojili do akce „ VYČISTI LES „.V rámci procházky kolem řeky Ohře, děti nasbíraly několik pytlů odpadu, který rozhodně do přírody nepatří. Společně s tetou odpad odnesly do kontejnerů a roztřídily.
Děti a vychovatelé z DD Žatec

Rodinná skupina s tetou Eliškou Ozogányovou

Akce "Čistíme les" se zúčastnilo pět dětí ve věku od 7 do 15 let a vychovatelka. Sběr odpadků nám trval asi hodinu a posbírali jsme velký pytel odpadků. Váhu tipuji na 4 a půl kilogramu. Počasí nám přálo, proto si s mladšími dětmi sběrnou akci zopakujeme i bez vyhlášené soutěže i v okolí našeho bydliště. 
Hezký den přejí děti z dětského domova v Žatci. 
Eliška Ozogányová (vychovatelka)

 

děti z DD sbírají odpadky v akci vyčistíme les.jpg  děti z DD s odpaky v akci vyčitíme les.jpg    děti z dd sbírají odpadky.jpg

 

děti z DD s odpaky v akci vyčitíme les.jpg