Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Tradiční májový pochod 2023

Tradiční májový pochod 2023Tradiční májový /letos prvomájový/ pochod do Tvršic

Stejně jako v několika předchozích letech jsme s dětmi opět podnikli pěší výšlap do Tvršic podél řeky. Měli jsme veliké štěstí, že se na tento den počasí letošního nevlídného jara umoudřilo a slunce nám svítilo po celý den. Děti, které letos šly tuto cestu poprvé, byly nadšené
a pochvalovaly si především trasu vedoucí přírodou a po rovince. Cestou jsme poznávali jarní květenu a na konci cesty jsme si upletli krásné věnečky. Sběr dřeva byl letos také provázen větším nadšením a vůně opékaných buřtů se nesla celou vsí. Díky tomu, že děti z Ostrova dorazily na kolech, mohly se i ostatní děti svézt a ukázat své cyklistické umění. Nechyběly ani ukázky z jednotlivých vystoupení nacvičených na benefiční koncert. Tento kulturní zážitek měl v přírodě své specifické kouzlo a děti se vzájemně odměňovaly potleskem.

Po úklidu ohniště, který jsme pak zodpovědně polili vodou z řeky, jsme se přesunuli k prameni, prostřednictvím kterého jsme doplnili pitný režim, přestože většině opravdu nechutnal ????. Na závěr jsme si zahráli hry, dopletli věnečky, nazdobili jimi hlavičky nejmenších a pomalu jsme se chystali na zpáteční cestu. Tentokrát se nám První máj opravdu vydařil a děti se už teď těší na další zajímavé akce, takže musíme brzy nějakou fajn akci vymyslet.

Za všechny zúčastněné byty, Ivana Wanderová, vychovatelka DD

Májový pochod.JPG
Opékání buřtů.JPG
pletení věnečků.JPG
Ukázky vystoupení.JPG