Drobečková navigace

Úvod > Dětský domov > Archiv 2023 (Fotogalerie a akce dětského domova) > ROK 2024 > Divadlo Karlín - muzikál Alenka v říši divů

Muzikál „Alenka v říši divů“ Hudební divadlo Karlín

 Dne 28. 5. 2023 jsme měli možnost navštívit Hudební divadlo Karlín v Praze a shlédnout muzikál „Alenka v říši divů“. Pozvánku jsme obdrželi od paní Lenky Pixové ze společnosti PIXA PRO a velice rádi jsme tuto možnost využili.

Na tuto akci vyjelo 15 dětí, 4 tety vychovatelky a paní ředitelka Mgr. Wolosczuková. Po příjezdu do hlavního města nám zbýval ještě nějaký čas do začátku představení. Proto jsme se nejprve vydali na Václavské náměstí. Celý tento výlet dostaly vybrané děti za svá vystoupení na „Benefičním koncertu“ našeho DD. Jejich první odměnou byla pozvánka na občerstvení u McDonald's. Následně jsme se přesunuli na Staroměstské náměstí, kde jsme mohli obdivovat nádherné památky – v první řadě Staroměstský orloj a radnici, Týnský chrám, kostel svatého Mikuláše, Mariánský sloup, pomník mistra Jana Husa a v neposlední řadě krásné barokové a rokokové domy. Samozřejmě jsme si počkali na výjimečné představení Pražského orloje s jeho apoštoly. Spolu s námi jejich střídání sledovaly stovky turistů přijíždějících každoročně za krásami staré Prahy. Naše děti byly hodně překvapeny, kolik lidí potkáváme, a proč tu všichni jsou. Rádi jsme jim vysvětlili, že naše hlavní město je opravdový klenot a stojí rozhodně za vidění.

Plni očekávání jsme se vydali královskou cestou ke karlínskému divadlu. Zde na děti čekala druhá, ta hlavní odměna, výpravný pohádkový muzikál „Alenka v říši divů“.

Po převzetí lístků jsme se usadili na svá místa a obdivovali krásnou výzdobu interiéru divadla. Zanedlouho zazněly první tóny muzikálu. Krásný, pohádkový příběh, který se před námi rozehrál, musel každého zaujmout. Jak děti, tak i jejich dospělý doprovod. Se zaujetím jsme sledovali příběh Alenky putující říší divů a potkávající kočku Šklíbu, Kloboučníka, Zajíce Březňáka, komická dvojčata Fuka a Fika, zlou Srdcovou královnu, Černou a laskavou Bílou královnu. Putování tímto světem Alence něco vysvětlí a něco připomene z jejího vlastního života. Je to poučení i pro nás, jak se chovat k druhým lidem, ke svým nejbližším. Každý máme své přednosti i chyby, málo se posloucháme a trávíme spolu málo času. Na závěr nám Alenka připomněla, že nikdy není pozdě věci napravit.

Na závěr byli velkým potleskem odměněni všichni účinkující. Našim dětem se nejvíce líbila A. Slováčková v roli „Alenky“ a I. Korolová v roli kočky „Šklíby“. Cestou k autobusu si děti mezi sebou o představení povídaly a jednohlasně říkaly, že se jim moc líbily písničky a taneční vystoupení.   

Chtěla bych proto na závěr poděkovat paní Lence Pixové a společnosti PIXA PRO , že jsme byli pozváni na muzikál „Alenka v říši divů“ a mohli tak prožít krásné a příjemné odpoledne.  Velmi nás potěšilo, že naše děti muzikál tolik zaujal. 

Ještě jednou za naše děti i jejich doprovod děkuji a přeji Vám mnoho spokojených diváků.

 

Ludmila Launerová, vychovatelka DD Žatec

děti z dd před kostelem sv. Mikuláše.jpg    děti z dd v hledišti karlínského divadla.jpg  leták na divadelní představení.jpg