Drobečková navigace

Úvod > Mapa stránek > Archiv 2023 (Fotogalerie a akce dětského domova) > ROK 2024 > Sportovní odpoledne s paní Kekulovou

Sportovní odpoledne s paní Kekulovou

Další hezké setkání s paní Kekulovou.

Dne 21. 3. 2023 přijela paní Kekulová, na další setkání a příjemné popovídání s děvčaty z DD. Přivezla s sebou posilu - výživového poradce a fitness trenéra. Setkání proběhlo v posilovně DD. Děvčata se moc těšila, jak budou trénovat na posilovacích strojích. Na jejich dotazy typu „Jak mít krásnou postavu“ jim bylo trenérem sděleno, že pokud chtějí mít pěknou postavu, stačí se plnohodnotně stravovat a pravidelně pracovat se svým tělem. A samozřejmě vynechat přemíru pochutin, jako jsou brambůrky, čokolády a sladké nápoje.

Děvčata byla seznámena s některými jednoduchými cviky na formování postavy, bez použití strojů. Paní Kekulová odvážně předváděla cviky podle pokynů trenéra a dívky je po ní opakovaly. Po hodince cvičení, dřepů v různých polohách, kliků s různou náročností, se děvčata přesunula do místnosti s posilovacími stroji. Po rozdělení do skupinek a převedení správného použití jednotlivých strojů, si pak jednotlivé posilovací cviky pod bedlivým dohledem trenéra postupně všichni vyzkoušeli.

Po tomto náročném tréninku byla již děvčata značně unavena. Za odměnu se po jeho ukončení všichni osvěžili připraveným chlazeným ovocem.

Ještě druhý den si děvčata stěžovala na bolest svalů v celém těle, ale odpoledne si pěkně užily se sportem i smíchem.

 

Venuše Schmidová

děti z dd provádějí posilovací cvičení.jpg     děti z dd v posilovně pozorují ukázky cvičení.jpg trenér vysvětluje zacházení s běžeckým pásem.jpg