Drobečková navigace

Úvod > ZŠ a SŠ > Projekty > Projektový den Zdravá svačina

Projektový den Zdravá svačinaNa naší škole jsme v prosinci uspořádali projektový den zaměřený na zdravou výživu. Do projektu se zapojila každá třída a připravila si svoji vlastní aktivitu. 

Někteří žáci se rozhodli hrát interaktivní pexeso na téma zdravé výživy. Tato hra nejenže pomohla rozvíjet jejich paměť, ale také je učila poznávat různé potraviny a jejich význam pro naše zdraví. Další skupina žáků se zaměřila na sestavení zdravého talíře. Učili se, jak správně kombinovat potraviny, aby jejich jídlo obsahovalo všechny potřebné živiny. Bylo skvělé vidět, jak si žáci uvědomují důležitost vyvážené stravy.  Menší žáčci si vybarvovali omalovánky na dané téma, hráli poznávací hru, kde se seznámili s různými druhy ovoce a zeleniny a jejich výhodami pro naše zdraví. Bylo to nejen poučné, ale také velmi zábavné. V jiné třídě se sehrávaly různé scénky na téma nákup potravin, kde mohli žáci předvést i své herecké nadání :) Z toho, co si žáci "nakoupili", si pak vyráběli košíky s potravinami různého druhu. Žáci střední školy pak vyrobili pyramidu zdravé výživy, která nám ukazuje, jaké potraviny bychom měli jíst ve větším množství a které bychom měli omezit. Tato aktivita jim pomohla lépe porozumět tomu, jaké potraviny jsou pro ně nejlepší.

Na tento projektový den navazuje projekt "Týden zdravých svačin", kdy byli rodiče, vychovatelé i tety kuchařky na DD požádáni o spolupráci a připravovali dětem zdravé svačiny. Děti si pak budou každý den zapisovat svoji svačinu do připravené karty. Na konci projektu pak společně zhodnotíme, jak se jim dařilo přenést získané poznatky z projektového dne do praxe. 

Celkově byl projekt zdravá výživa na naší škole velkým úspěchem. Žáci se dozvěděli mnoho nových informací o správném stravování a zároveň si užili různé aktivity spojené s tímto tématem. Věříme, že jsme jim předali důležité znalosti, které jim pomohou vést zdravý životní styl i v budoucnosti.

 

Během projektu byly  využívány učební pomůcky zakoupené z Operačního programu Jan Amos Komenský, který byl spolufinancován Evropskou unií..

projekt zdravá svačina.jpeg