Návštěva Mirakula

Dne 8.6.2023 jsme měli možnost navštívit se žáky naší školy Park Mirakulum ve středočeských Milovicích. Mirakulum, to je ohromný areál, kde jsou důmyslně propojené atrakce s přírodou. Tento zábavně naučný park nabízí na ploše 12 hektarů areál plný her, prolézaček, bludišť, stromů, zvířat a mnoho dalšího. Tento pohádkový svět dětské fantazie splnil nadevše naše očekávání. Děti byly opravdu nadšené. A že je tady co k vidění! Najdete zde dřevěný hrad, přesněji řečeno hradní komplex osmi věží plný průlezů, visutých mostků, skluzavek a rozhleden. Máte možnost vyřádit se na obřích trampolínách. Dost možná také uvíznete v přírodním bludišti, kde vás čeká kilometr propletených chodbiček. Můžete se pokusit zdolat řadu překážek v lanovém centru, kde si vyzkoušíte svou obratnost. Navštívíte lesní město s věžemi a lanovými stezkami v korunách stromů, ale také rozsáhlou sítí podzemních chodeb. 

Samostatnou kapitolou je vodní svět, jehož soustava kaskád, fontán, brouzdališť a vodních her nabízí v horkých letních dnech nejen osvěžení, ale doslova moře zábavy. Je to venkovní komplex se systémem potoků, potůčků, koryt, jehož základem je vodopád, který napájí jezírko. Najdete zde padající, stříkající i tekoucí vodu. Děti mohou určovat a měnit směr toku vody. To bylo zábavy! 

Po prolézačkách se děti vydaly na farmu, kde se pomazlily s tamními zvířátky...... ani trochu nevadilo, že byla z laminátu :) Vedle několika výběhů pro lesní zvěř a voliér pro ptactvo je v areálu také kontaktní ZOO, kde si děti mohly pohrát s roztomilými kozičkami.

Milovický Park Mirakulum má však pár „bohužel". Bohužel vám na prozkoumání celého areálu nestačí jedna návštěva.......bohužel děti nechtějí nikdy jet domů....... bohužel nestihnete za jedno odpoledne vstřebat všechny dojmy z tohoto kouzelného světa.  

A tak děti slíbily, že se budou snažit být celý rok hodné, aby jim paní ředitelka umožnila tento pohádkový svět navštívit i příští rok :):):) 

děti v Mirakulu.jpg hra dětí3.jpg mirakulum.jpg cesta přes vodu.jpg

v mirakulu.jpg jízda na farmě.jpg farma.jpg učitelka.jpg